Charleston 

Charleston Gandamak, nar.: 3.6.1985

.

Na prvého afgána som čakala celý jeden rok. Priateľka Iveta ma zoznámila s rodinou Vojtekovou (chovateľská stanica Gandamak).  Narodili sa dva vrhy v každom po sedem šteniatok. Lietali po celej obrovskej záhrade, demolovali čo sa dalo, hĺbili jamy. Konečne prišiel čas, keď sme si hrdo niesli domov naše prvé šteniatko Afgánskeho chrta (leto 1985). Nastali dni plné srandy.

Výhodou bolo, že sme bývali blízko s Jožkom Schlesingerom a Charlestonovou sestrou Chrisenkou. Každý deň sme sa spolu stretávali, chodili na prechádzky na ihriská pri Dunaji. Autom sme chodili na Kolibu, Železnú studničku, do Rače…Psíci ležali na zadnom okne a rozprávali sa ako mačky.

Charleston mal veľkého kamaráta Aurosa. S jeho paničkou Gudrun sme sa zoznámili na Devíne, kde sa vtedy strihali hraničné ploty. Aurosko sa narodil  na Slovensku v Žiline, ale býval v Tirolskom Ehrvalde. V Séhame pri Salzburgu mal ďalšiu kamarátku Vanesu.

Chodili sme všetci na dovolenky po Slovensku (Podbanské, Klenovec, Liptovský Mikuláš), kde psíci počúvali hlboko v horách ručanie jeleňov. V Rakúsku sme boli často v Ehrvalde a v Séhame. V Taliansku pri mori nám havkovia ukázali aká je príroda silná. Večer nechceli ísť dlho do vody a naraz keď my sme nevedeli, že už bude odliv, naraz sa zobrali a išli do mora, ktoré  pred nimi ustupovalo.

Vzhľadom k tomu, že to boli roky Černobilu, všetci Charlestonovi súrodenci odišli do  psieho nebíčka na rakovinu. Keď odišiel Charleston, dala som možnosť dobrého života druhému afgánovi – úžasnej Ulke Gandamak.

 

 

Pin It on Pinterest