Auros

Charleston mal veľkého kamaráta Aurosa. S jeho paničkou Gudrun sme sa zoznámili na Devíne, kde sa vtedy strihali hraničné ploty. Aurosko sa narodil  na Slovensku v Žiline, ale býval v Tirolskom Ehrvalde. V Séhame pri Salzburgu mal ďalšiu kamarátku Vanesu.

Chodili sme všetci na dovolenky po Slovensku (Podbanské, Klenovec, Liptovský Mikuláš), kde psíci počúvali hlboko v horách ručanie jeleňov. V Rakúsku sme boli často v Ehrvalde a v Séhame. V Taliansku pri mori nám havkovia ukázali aká je príroda silná. Večer nechceli ísť dlho do vody a naraz keď my sme nevedeli, že už bude odliv, naraz sa zobrali a išli do mora, ktoré  pred nimi ustupovalo.

Fan Fan

Alpačinko mal najlepších kamarátov  Fan Fana Gandamak a sestru Alice, ktorá bývala v Sehame pri Salzburgu so svojou staršou sestrou Vanesou a paničkou Karin Hofbauer.

Aurosko odišiel do psieho nebíčka a Gudrun chcela dať šancu dobrého života ďalšiemu afgánovi. Objednala si šteniatko z chovateľskej stanice Gandamak. Chodila k Vojtekovcom do Bratislavy každý mesiac, takže to netrpezlivé čakanie na nové šteniatko sa odohrávalo v našej rodine.
Gudrun si konečne priniesla vytúženého chlapca Fan Fana a od prvého momentu, kedy mohol prísť do kontaktu s dospelými psíkmi boli s Alpačínkom nerozlučnými priateľmi. Bol medzi nimi vekový rozdiel tri roky.Behávali spolu v Sade Janka Kráľa, chodili spolu na výstavy.

V období, keď mal Fan Fan asi tri – šryri roky Alpačíkovej sestre Alice sa narodli dve šteniatka Chandler a Chelsy.

Fan Fanko sa dožil desať rokov. Mal dobrý život, chodil aj na “renbány”,  pretože Gudrun bývala v Inzigu priamo pri bežeckej dráhe.

 

Chandler

Chandler Gandamak sa stal Fan Fanovým “nevlastným bratom”, to bolo veselosti! Keď Fan Fan zomrel, až na výstavy bolo všetko rovnaké. Gudrun ovládala výstavnú úpravu afgána, tak sme sa stretávali pri inej príležitosti – v Bratislave na trhu. Pri kávičke, či fazuľovej polievke sme si porozprávali novinky ako inak najčastejšie zo psieho sveta.Ušila som Chandlerovi aj oblek, lebo v Inzigu pri Insbrucku bývala veľká zima. Dožil sa tiež desať rokov.

Pre Gundrun bol Chandlerov odchod veľmi ťažký. Cítila, že si vzhľadom na svoj vek už nemôže dovoliť kúpiť šteniatko. Neprekonateľná túžba mať pri sebe psíka ju doviedla až k osem ročnému Timonovi z rakúskej chovateľskej stanice. Žiaľ, bol u nej iba rok. Gudrun nečakane zomrela. Česť jej pamiatke.

Xantos

Sesternica Kaja Dubovicová bola herečka v Zvolenskom divadle. V tom čase mala čierneho kráľovského pudla Belamiho. Stretávali sme sa len sporadicky, pudla som videla asi jeden, alebo dva krát ročne. Bol miláčikom celej rodiny. Keď sme sa raz stretli pri rodinnej návšteve v nemocnici, spýtala som sa na Belamiho. Povedala, že už starne a že jej tajný sen je afgánsky chrt! Hrdo som odpovedala “ja ho mám, volá sa Charleston”.

Po smrti Belaminka si zobrala z útulku Blekynku, kríženca novofundlanďana. Potápala sa a plávala ako taká kačica. V tom útulku nemala veľmi dobrý život, lebo mala problémy s nosom, s dýchacími cestami a nakoniec odišla na zápal maternice. Kaja bola veľmi smutná. Už vtedy žila v Bratislave, chodila často k nám. Spolu sme boli pár krát na strednom Slovensku v Klenovci.

Tesne pred Vianocami sa ma spýtal pán Vojtek či by Kaja nechcela afganského chrta Xantosa Gandamak. Mala ho rodina, kde manželka ochorela na alergiu. Xaník mal 5 rokov keď prišiel ku Kaje. Priatelil sa s Alpačinom aj Ulkou, chodili sme tiež na  stredné Slovensko, na spoločné výstavy a behať na coursingy do Povody. Chodila aj Waneska z Rakúska, ktorá často vyhrávala. Xaník žil u Káji do 12 rokov a tiež tá nešťastná rakovina…

Paschtuny

Ďaľšou priateľkou Alpačínka bola krásna Paschtuny Gandamak. Jej kreatívna panička Heidy Pulpan šila pre Paschtuny obleky, chodila na veľké túry s bicyklom. Do dnes má plný byt obrazov, ktoré sama maľovala a maľuje. Natáčala videá, zostrihané tak šikovne, akoby Paschtuny bola baletkou.

Masumijat

Pani Pulpan vlastnila aj slečnu vznešeného mena  Risa Chan’s Masumijat. Obe psie dámy sa vozili v špeciálnom vozíku /foto/ upevnenom za bicyklom. Prechádzky smerovali do povodia Dunaja, prekrásneho Donau parku vo Viedni. Vozili sa tiež na vláčku, mali veľa psích priateľov. Každý mesiac ma čakali, spolu sme pili čaj a jedli koláčiky. Ako 13 ročná odišla Masumijat do nebíčka na tumor na pľúcach.

Beardedky

V sade Janka Kráľa sa stretávali Ulka, Alpačinko a Gucci s Beardetkami, ktoré tam chodili ráno behať s paničkou Deanou. Užili sme si s nimi vzájomne 10 krásnych rokov. V roku 2007 sa Deana odsťahovala aj so psíkmi zo Slovenska. Dodnes sme v kontakte.

Jessica

.

Keď videl pán Vojtek ako sa starala Kája o Xaníka, akú mal krásnu udržiavanú srsť znova Kaju oslovil. Potreboval domov pre 4 ročnú sučku Jessiku. Jessika žila v Čechách, kde sa jej dobre nedarilo. Často utekala z domu, lebo sa jej nevenovali. Prišla ku Káje ostrihaná. Kájinou starostlivosťou sa podarilo ju znova dostať do srsti. Chodila tiež na výstavy a coursingy, behala dobre, ale často remplovala. Keď som spomínala, že Omar Scharif zostal sám, tak celkom to nie je pravda. Nebývajú s Jessikou spolu, ale sa týždenne stretávajú a chodíme s nimi behať k sestre do Sekúl. Má záhradu asi 100 x 80 m. A tak teraz válči Scharif s Jessikou.

Bendžík

 

V Sekulách kde chodíme behať je vlčiak Bendžík. Vždy sa hnevá, že nevládze utekať zarovno so Sharifkom a Jessicou.Vlčiaci majú tak či tak iné hry.

Pin It on Pinterest