Ulka a jej priatelia.

ICh. Uránia Gandamak, 4.6.1991 – 25.9.1999

.

Tej noci, čo odišiel Charleston vplávala do nášho života krásna Ulka. Nemohla som plakať. Ulka krútila chvostíkom a ona nevedela čo sa deje. Poznala nás dlhý čas, chodili sme pravidelne do Rače k jej chovateľom. Ulka bola krásna, múdra a veľká štricáčka.

Asi za rok sa narodili šteniatka. Povedali sme si, že dáme šancu ďaľšiemu psíkovi. Ulka u nás zostala, ale prišiel Alpačino. Mal sestru Alice a ďaľších súrodencov, ktorí išli aj do sveta. Alice bývala v Sehame pri Salzburgu. Tam žila so svojou nevlastnou sestrou Wanesou. Často sme sa navštevovali na Slovensku aj v Rakúsku.

Raz v zime som bola objednaná u kaderníčky. Nechcela som nechať Ulku samu doma. Zavolala som pánovi Vojtekovi spýtajúc sa, či vie Ulika chodiť električkou. Odpoveď bola – samozrejme! Snežilo, bola zima a prišli sme mokré ako myši. Od kaderníčky som volala manželovi, aby prišiel pre nás. Keď sme prišli domov, bol telefonát ako dopadla cesta električkou. Keď som odpovedala, že dobre, chovateľ mi srdečne zablahoželal prezradiac, že to bola Ulkina premiéra v jazde MHD!

Ulka sa u nás dožila 14 rokov.

Pin It on Pinterest